Спецпроекти

image

Різдво Христове

У християнстві народження Ісуса Христа від Діви Марії у Вифлеємі є однією з найважливіших подій, описаних у Новому Заповіті. Це свято відзначають різні християнські конфесії, зокрема католицька, православна і протестантська церкви. Різдво завершує Адвент — період очікування на прихід Ісуса.

З 2023 року в Україні Різдво Христове святкується 25 грудня, як і в інших країнах, де використовуються григоріанський та новоюліанський календарі для відзначення нерухомих свят.

image

Новий рік

Головне календарне свято, що відзначається при переході з останнього дня поточного року на перший день наступного, святкується в багатьох країнах і супроводжується різними традиціями.

Початок року 1 січня було встановлено римським правителем Юлієм Цезарем 46 року до нашої ери. У Стародавньому Римі цей день був присвячений Янусу, якого зображували з двома обличчями: одне дивилося вперед, а інше - назад.

image

Великдень

Найдавніше християнське свято, що вшановує Воскресіння Ісуса Христа. Це головне свято богослужбового року для католицьких, східних православних, орієнтальних православних та протестантських церков усього християнського світу.

Дата свята є змінною і обчислюється кожного року відповідно до юліанського, григоріанського або новоюліанського календарів, враховуючи місячно-сонячний календар.