Все про їжу та напої

Найкращі різдвяні страви світу: що і як подають на стіл у різних країнах

Різдво – свято, що об’єднує не тільки членів сім’ї, а й жителів різних країн і континентів. Напередодні Різдва та новорічних свят по всьому світу з’являються різдвяні базари, вулиці міст прикрашають гірлянди, а в повітрі витають аромати глінтвейну та ялинки. У кожній країні святкування супроводжується не тільки національними традиціями, а й святковим меню. Ми з’ясували, без яких страв не обходиться святкування Різдва в різних країнах світу.

Велика Британія: запечена гуска та пудинг

Традиційно головну різдвяну трапезу британці влаштовують в обід. Обов’язкових страв на столі англійців на Різдво всього дві.
Перша з них, звичайно ж, запечена птиця. Найчастіше британці віддають перевагу індичці. А в деяких регіонах країни головною стравою є гусак – запечений, копчений або смажений. Класичний гарнір до птиці – печені овочі: морква, горошок і брюссельська капуста.
Безумовно, неможливо уявити головне свято англійської зими без різдвяного пудингу. Десерт готують за кілька тижнів до трапези, практично в кожній сім’ї існує свій рецепт, який зберігається в найсуворішій таємниці.

Франція: качка та “Різдвяне поліно”

Головним делікатесом різдвяного столу у Франції вважається запечена качка, а серед закусок популярні равлики, устриці, фуа-гра.
Найпопулярнішою французькою різдвяною стравою можна назвати пиріг “Буш де Ноель” – “Різдвяне поліно”. У Середньовіччі, згідно з традицією, напередодні свята Різдва в будинок заносили свіже поліно. Вважалося, що його спалювання принесе удачу, попіл зберігали цілий рік як символ щастя і благополуччя. Традиція канула в лету, але пам’ять про неї збереглася у випічці – пиріг у формі поліна подають до столу в різдвяну ніч і донині.
Як правило, “Поліно” являє собою шоколадний рулет із різними кремовими начинками: вершковою, цитрусовою, шоколадною або каштановою. Зверху десерт зазвичай покривають глазур’ю, а як прикрасу використовують цукрову пудру, ягоди, хвойні гілки і фігурки з мастики.

Німеччина: глінтвейн і штоллен

Німеччина – свого роду законодавець різдвяної моди. Згідно з історією, традиція прикрашати до свята ялину з’явилася саме в цій країні, а потім поширилася по всьому світу. Німецьке різдвяне меню також широко відоме в усьому світі.
Саме Німеччина вважається батьківщиною глінтвейну – знаменитого гарячого напою. Без нього не обходяться зимові ярмарки та застілля, а приготувати його вдома дуже просто за нашим рецептом.
Ще один обов’язковий елемент різдвяної вечері в Німеччині – штоллен. Згідно з легендою, прообраз знаменитого десерту подарували єпископу Саксонії 1329 року, тоді до його складу входили лише овес, вода і борошно. Відтоді рецепт штолена багаторазово вдосконалювався.
Секрет смачного штолена – час його виробництва. Вам знадобиться близько тижня на підготовку начинки і близько трьох на визрівання самого кексу.

Італія: в’ялена тріска та паска

Різноманітність страв італійської кухні така велика, що в кожному регіоні країни свої особливі різдвяні рецепти. Найвідомішими є різні страви з птиці, в’ялена тріска і, звісно ж, випічка із сухофруктами та горіхами.
Найпопулярнішим італійським десертом на Різдво вважається паска “Панетоне”. Її батьківщиною вважається Мілан, а від звичного нам російського десерту вона відрізняється більш легкою і повітряною текстурою.

Цікавий факт: щороку на Різдво в Італії виготовляють понад 117 млн “Панетоне”, а з 2013 року в Мілані нагороджують авторів найкращих традиційних пасок країни.

Австралія: запечене м’ясо та пиріг-поплавок

Різдво в Австралії – незвичне видовище, адже поки в Європі зима, в Австралії справжнісіньке літо. Проте цей день австралійці святкують із розмахом. Замість сніговиків на пляжі будують пісочні замки, а подарунки дітям дарує Swag Man – місцевий аналог Санти.
На різдвяний обід зазвичай збираються на терасі. Як основну страву на стіл подають запечене м’ясо з овочами, а найвідомішим австралійським частуванням вважається пиріг-поплавок. Страва являє собою м’ясний пиріг, що плаває в тарілці горохового супу. Історія її налічує понад 130 років, а 2003 року страву було визнано іконою спадщини Південної Австралії.

Це цікаво

Back to top button