Базилік

image 12

Базилік найбільше асоціюється з середземноморською кухнею, але також дуже поширений в азіатській. Має солодкий, сильний аромат і смак. Існує три основні середземноморські види: солодкий, з великим зеленим листям; грецький, з меншим листям; і фіолетовий, темне листя якого має більш м’який смак.

Азійські сорти включають лимонний базилік, який має цитрусові нотки і дрібне листя; тайський, схожий на солодкий базилік; і святий базилік, гострий і насичений, незвичайний тим, що найкраще смакує у вареному вигляді, а не сирим.

Обирайте найкраще

Щоб обрати свіжий базилік, відберіть рослину зі світлим зеленим листям без плям або жовтих країв. Стебла повинні бути живими та пружними, а листя – ароматними і без ознак в’ялості. Уникайте рослин зі зморшками, оскільки це свідчить про погану якість.

Як зберігати

Базилік краще зберігати, зрізавши стебла, поклавши їх у склянку з водою (яку треба змінювати щодня) та покривши верх пластиковим пакетом, і утримувати його в холодильнику, Можна також заморозити базилік, розділивши на порції і загорнувши в плівку.