Авокадо

image 1

Хоча, фактично – це фрукт, авокадо з м’яким смаком використовується як овоч. Родом з Центральної Америки, існує чотири основні різновиди:

  • Гасс (вважається найкращим) – круглий плід із невеликою кісточкою і темною шкіркою, має найбільш маслянисту текстуру серед інших сортів та найкраще підходить для приготування гуакамоле;
  • Еттінгер і Фуерте – грушоподібні, з гладкою яскраво-зеленою шкіркою;
  • Пінкертон – схожий на Фуерте, але має пухирчасту зелену шкірку.

Авокадо також іноді називають “масляною грушею” через його однорідну м’якоть або “алігаторною грушею” через текстуровану шкірку сорту Гасс. Дуже поживний, містить вітамін Е, залізо, калій і ніацин, він також унікальний серед фруктів тим, що містить олію, більша частина її є корисною, мононенасиченою.

Обирайте найкраще

Для вибору якісного авокадо оберіть плід, який має рівномірно зелену шкірку без подряпин або плям, легко натискається пальцем, не є надм’яким або надтвердим та має приємний аромат.

Як зберігати

Цілі авокадо краще зберігати при кімнатній температурі до того моменту, коли вони стануть м’якими на дотик, після чого їх можна туго обгорнути харчовою плівкою, покласти у герметичний пластиковий контейнер та перенести в холодильник. Це допоможе збільшити термін зберігання на 2-3 дні. Щоб запобігти окисленню вже розрізаного авокадо, яке призводить до потемніння м’якоті, треба збризнути його половинки свіжовичавленим соком лимона або лайма. Також для цих цілей підійде яблучний або винний оцет.