Цей желеподібний продукт був відкритий в середині 17 століття в Японії, який отримують шляхом екстрагування з червоних водоростей (Phyllophora, Gracilaria, Gelidium, Ceramium та ін.), які ростуть у Чорному морі, Білому морі та Тихому океані. Каррагінан, також відомий як “ірландський мох”, є спорідненим продуктом, популярним на Заході.
По суті, він не має смаку, випускається у вигляді порошку або пластівців, які необхідно розвести рідиною, наприклад, фруктовим соком або кокосовим молоком. Він застигає міцніше, ніж желе на основі желатину, і не так легко тане.
Агар-агар є основою для нескінченного розмаїття яскравих, блискучих, цікавих за смаком кубиків, скруток і смужок, що продаються в японських магазинах солодощів і десертів. На Заході його використовують як вегетаріанський замінник желатину, тому в більш розведеному вигляді він також може з’являтися в морозиві або в пікантних соусах та супах. Іншим, важливим застосуванням є його використання, як культуральне середовище для мікробіологічних робіт.
Обирайте найкраще
Для вибору якісного агар-агару зверніть увагу на його колір (він повинен бути бездоганно білим чи безбарвним), запах (не повинен мати сторонніх запахів), текстуру (порошок або пластинки повинні бути дрібними та рівномірними), а також на наявність інструкцій та дати придатності на упаковці.
Як зберігати
Агар-агар слід зберігати в сухому прохолодному і темному місці, подалі від прямих сонячних променів та вологи.