Терміни

Аперитив

Аперитив – це напій, який подається до прийому їжі з метою підвищення апетиту. Термін “аперитив” походить від латинського дієслова aperīre – “відкривати”.

Які напої можуть бути аперитивами

Як аперитиви можуть виступати вермути, біттери, коктейлі. Алкогольні аперитиви часто мають гіркуватий смак і містять трави та прянощі в складі. Серед безалкогольних напоїв-аперитивів можна виділити мінеральну та звичайну охолоджену воду, а також соки (апельсиновий, гранатовий, березовий та інші).

Посуд та інструмент

Для подачі аперитиву до столу можна використовувати келихи для шампанського, коктейльні рюмки та скляні стакани. Вибір посуду залежить від типу напою. Наприклад, коктейль “Кір”, приготований на основі білого вина та лікеру з чорної смородини, зазвичай подають у винних келихах. Гіркі лікери можна подавати у рюмках. Також для змішування коктейлів може знадобитись шейкер.

Як робити правильно

Подавайте аперитив у відповідному посуді для кожного напою. Можна поєднувати алкогольні та безалкогольні варіанти. Наприклад, лікер у рюмці та вода з льодом у склянці. Разом з аперитивом можна подавати легкі закуски: оливки, мигдаль, сир, фруктові канапе.

Бренди

У наші дні аперитиви набули великої популярності. Серед відомих брендів, напої яких виконують роль аперитивів, можна виділити Aperol, Martini, Ricard, Picon, Campari та Cinzano.

Цікаві факти

“Офіційні коктейлі IBA” – список найбільш поширених коктейлів, створений Міжнародною асоціацією барменів, – включає ряд аперитивів. Серед них “Американо” на основі червоного вермуту і кампарі, “Негроні” на основі джину і вермуту, а також коктейль під назвою “Брудний мартіні” на основі водки, сухого вермуту і рідини від консервованих оливок.

У 1786 році молодий італійський торговець Антоніо Капрано вигадав вермут, додавши до білого вина суміш прянощів і гірких трав. Згідно з легендою, ящик такого вермуту був відправлений на випробу королю Віктору Іммануїлу II. Королю дуже сподобався цей напій, і пізніше він назвав його punt e mes, що в перекладі означає “один із половиною”, тобто “одна солодкість і половина гіркоти”.

У культурі напоїв, крім аперитиву, існує дижестив, який подають після їжі.

Back to top button