Аль денте

image

Аль денте означає ступінь приготування їжі, коли вона все ще зберігає пружність після теплової обробки, на відміну від недоварених страв. Цей термін походить від італійського виразу «al dente», що буквально перекладається як «на зубок».

Скільки часу займає, та які інструменти потрібні

Щоб досягти бажаного ступеня аль денте, рекомендується варити пасту на хвилину менше, ніж зазначено на упаковці. Однак деякі виробники твердих сортів пшениці вже вказують рекомендований час варіння на пакуванні, що робить процес зручнішим. Для приготування вам знадобляться каструля і друшляк. Важливо пам’ятати, що після варіння пасту не слід промивати, оскільки в Італії така практика вважається помилкою, подібною до переварювання страви.

Для яких продуктів підходить

Деякі продукти, такі як макарони, паста, овочі та рис, можна приготувати так, щоб вони залишалися трохи пружними на прикус. Однак м’ясо, риба та яйця потребують ретельнішого приготування з урахуванням їхнього специфічного ступеня готовності.

Як робити правильно

Італійські рецепти рекомендують дотримуватися пропорції 1000:10:100: 1 літр води, 10 грам солі і 100 грам пасти. Сіль додається у воду перед закипанням. Під час варіння пасту важливо добре розмішувати, щоб уникнути прилипання до стінок каструлі. Час варіння залежить від типу пасти: фелліні готуються приблизно за 3 хвилини, а макаронам фарфале потрібно до 15 хвилин. Тому рекомендується перевіряти готовність, пробуючи пасту під час варіння. Потім воду злегка зливають, залишаючи 100-150 мілілітрів для приготування соусу.

Особливості

Для приготування обирайте пасту з твердих сортів пшениці – вона містить менше крохмалю, що допомагає зберегти форму і запобігти переварюванню, на відміну від звичайних макаронних виробів. Важливо зливати воду після варіння, щоб уникнути переварювання пасти. Щоб овочі залишилися аль денте, обдайте їх крижаною водою після того, як знімете з вогню – це допоможе зберегти їм хрумку міцність усередині.

Цікаві факти

  • Кажуть, що у пасти, приготованої аль денте, глікемічний індекс нижчий, ніж у повністю звареної.
  • Овочі, приготовані аль денте, містять більше клітковини і вітамінів, ніж ті, які були повністю зварені. За корисністю їх порівнюють з овочами, запеченими в духовці.
  • Важливо не додавати занадто багато солі у воду під час варіння пасти, оскільки це може змінити її смак.