Все про їжу та напої

Що їсти навесні: 10 сезонних продуктів

Чим корисні овочі та фрукти відомо практично всім. Важче визначитися, яким саме дарам садів і городів віддати перевагу після тривалої зими і які продукти краще включити до смачного, корисного й оригінального меню. Розбираємося разом.

Капуста

image

До весняних овочів часто відносять капусту всіх мастей. З білоголової капусти, що перезимувала, можна готувати чудові вітамінні суміші, додавши огірки та зелень, а качани найпершого молодого овоча ідеально використовувати для смачних весняних салатів, голубців, додавати в пироги, гарніри та інші страви.

Риба

image 10

Її називають важливим компонентом здорового харчування, особливо актуального навесні. Наводимо п’ять причин влаштовувати “рибний день” щотижня і розповідаємо, з якої риби готують найнизькокалорійніші страви.

Ревінь

З молодими стеблами ревеню навесні та влітку готують найрізноманітніші страви від супів до десертів.
Наприклад, кисіль із ревеню можна подати з морозивом. До чаю підійдуть пастила і заливний пиріг. Соковиті свіжі пагони додають навіть у весняний суп.

Черемша

image 2

“Ведмежу цибулю”, що з’являється навесні, часто використовують як винятково вітамінну зелену добавку до м’яса або овочевих страв. Вона може бути важливим інгредієнтом салатів і супів.
Маринована черемша сподобається любителям гострих закусок. Зверніть увагу: використовувати рослинний продукт, що вирізняється гострим і пряним смаком, краще в міру.

Крупи з цільного зерна

image 12

Гречка і булгур, перловка, сочевиця, полба і нешліфований рис допоможуть готувати дійсно різноманітну їжу. Ці продукти чудово підходять, причому не тільки навесні, для приготування смачних і корисних гарнірів, вважаються джерелом цінних речовин.
Плов і суп, салат і голубці – різні страви з використанням крупи з пшениці.

Авокадо

image 3

Заморський плід теж можна включити для урізноманітнення в повсякденне меню, він має непоганий вигляд у легких весняних салатах із різноманітними смаками: креветки й кіноа, тунець, курка, навіть манго. З ним можна приготувати різноманітні паштети та бутерброди.
Якщо продукт зовсім зелений, стануть у пригоді різні способи прискорити дозрівання.

Зелень

image 5

Базилік і кінза, кропива і крес-салат, листовий салат і листя селери, шпинат і щавель – свіжа соковита зелень стане смачною прикрасою і вітамінною добавкою до весняних страв на сніданок, обід і вечерю.
Хоча молоду кропиву в магазинах і на ринках не продають, з нею навесні варять чудові щі.

Селера

image

Вітаміни, клітковина та ефірні олії – у селери в їжу використовують і “вершки”, і “корінці”. Але весняною порою соковиті стебла і листя більш актуальні.
Рецептів страв із цим продуктом багато, ось кілька прикладів:

  • смузі;
  • коктейль із селери з яблуками;
  • селера на грилі з ароматними травами;
  • салат із куркою та селерою;
  • салат з овочами та яйцем.

Спаржа

image 4

До продуктів, багатих вітамінами та іншими цінними речовинами, варто віднести і цей трав’янистий овоч з унікальним складом. Спаржу можна використовувати як їжу після багатьох видів кулінарної обробки: варити й тушкувати, смажити й запікати, додавати до салатів і супів. Її їдять і свіжою.
До речі, в давнину спаржу вважали не тільки їжею, а й природними ліками від багатьох хвороб.
Найкориснішими вважаються молоді весняні стебла рослини. Не випадково Всесвітній день спаржі відзначають навесні – 23 квітня.

Картопля

image 11

Молоді бульби – продукт, з якого без клопоту можна приготувати смачні страви на будь-який смак. Смажена молода картопля, з соусом зі сметани і кропу, відварена і запечена, у складі азу, рагу і фондю.
Який би спосіб приготування не був обраний, якість молодих весняних овочів гарантує успіх. Але навіть, якщо з молодою картоплею не склалося, з овоча колишнього врожаю, що добре зберігся, їжу готують не набагато гірше.

Це цікаво

Back to top button