5 причин їсти рибу щотижня, навіть якщо ви її не любите

top view delicious seafood assortment

Рибу справді люблять не всі. Хтось боїться кісток, комусь не подобається запах. Проте риба – важливий компонент здорового раціону. Її варто їсти хоча б раз на тиждень. Ось п’ять причин, які все ж таки варто взяти до уваги, і нарешті почати їсти рибу регулярно, якщо у вас немає на неї алергії.

Риба корисна для мозку

Риба є цінним продуктом, завдяки високому вмісту корисних компонентів, які не завжди представлені в достатній кількості в інших продуктах. У ній міститься білок, що забезпечує довгострокове відчуття ситості та легко засвоюється, а також корисні омега-3 жирні кислоти. Особливо багаті цими кислотами тунець, сардини, макрель, лосось та інші види морської риби. Омега-3-жирні кислоти сприяють поліпшенню стану шкіри та підтримують здоров’я мозку. Регулярне вживання риби двічі на тиждень може забезпечити достатню кількість цих кислот без необхідності вживання додаткових вітамінів і біодобавок. Особливо важливо включати рибу в раціон літніх людей, у яких з віком погіршується функція мозку і погіршується пам’ять. Наукові дослідження підтверджують, що введення риби в раціон може уповільнити розвиток проблем у роботі мозку, наприклад, відтермінувавши початок хвороби Альцгеймера.

Риба потрібна вагітним жінкам

Гостра необхідність омега-3 жирних кислот важлива для нормального перебігу вагітності, особливо в контексті розвитку мозку майбутньої дитини. Тому рекомендується, щоб вагітні жінки вживали хоча б одну порцію риби, приблизно 340 г, щотижня. Однак уникнення сирої риби важливе через ризик зараження паразитарними та іншими інфекціями, які можуть бути небезпечними як для майбутньої матері, так і для плода, що розвивається.

Риба допомагає в разі депресії

Симптоми депресії, такі як пригніченість, поганий настрій, постійна втома і відсутність енергії, можуть бути важкими для подолання за допомогою тривалого сну і відпочинку. Регулярне вживання риби може знизити ризик розвитку депресії. Для тих, у кого вже поставлено діагноз цього захворювання, додавання риби в раціон також може збільшити ефективність прийнятих антидепресантів.

Риба корисна для серця

Інфаркт та інсульт залишаються основними причинами передчасної смерті по всьому світу. Проблеми з серцем стають більш поширеними навіть серед молоді, що пояснюється нестачею фізичної активності, неправильним харчуванням і загальним нездоровим способом життя.

Однак існує можливість знизити ризики, і роль тут може зіграти риба. Наукові дослідження підтверджують, що регулярне вживання риби зменшує ймовірність виникнення інфаркту, інсульту та інших серцево-судинних захворювань. Навіть вживання всього однієї порції риби на тиждень знижує ризик подібних подій на 15%.

Риба допомагає краще спати

Безсоння і порушення сну можуть серйозно підірвати здоров’я, знижуючи імунітет, погіршуючи продуктивність і порушуючи пам’ять. Люди стають менш уважними і незграбними. Поліпшення сну можливе не тільки завдяки правильному режиму дня і вживанню ліків за призначенням лікаря, а й також за рахунок вживання риби, яка, ймовірно, благотворно впливає на якість сну через високий вміст вітаміну D. Дослідження показало, що вживання трьох порцій риби на тиждень сприяє поліпшенню якості сну і позитивно позначається на активності протягом дня.