Зміст
Приготування грузинських Хінкалі вимагає особливої майстерності та уваги до деталей. Вимішування тіста має бути тривалим і ретельним, а формування акуратних складок на кожному Хінкалі демонструє рівень майстерності кухаря. Традиційно Хінкалі їдять руками, без використання виделок і ножів, і подають їх виключно гарячими, без додаткових соусів. Хоча в класичний фарш часто не додають зелень, трохи кінзи та петрушки можуть надати начинці запашності й аромату, не зіпсувавши смаку.
Рецепт
Кухня: Грузинська20
штук1
година30
хвилин1
година15
хвилин2
години45
хвилинІнгредієнти
- Для тіста і начинки
540 г пшеничного борошна хлібопекарського
500 г яловичини
280 г ріпчастої цибулі
150 мл води
40 г кінзи
20 г петрушки
1,5 г (0,5 ч. л.) хмелі-сунелі
5 г (0,5 ч. л.) солі
1,5 г (0,3 ч. л.) меленого чорного перцю
- Для варіння і подачі
600 мл води
10 г солі
2,5 г меленого чорного перцю
40 г зеленої цибулі
450 г томатів
250 г огірків
Кроки, щоб приготувати це
- Зелень ретельно вимийте, замочивши її в прохолодній воді на 15-20 хвилин. Вода для тіста класичних грузинських хінкалі обов’язково має бути охолодженою, а краще – крижаною, щоб тісто вийшло податливим, еластичним і пружним. Заздалегідь поставте воду для тіста в холодильник на 2 години. Помийте і наріжте для подачі зелену цибулю, помідори та огірки. Ріпчасту цибулю очистіть і подрібніть у блендері. Кінзу і петрушку порубайте ножем.
- Приготуйте тісто. На стіл просійте борошно, зробіть у ньому заглиблення і всипте в нього сіль. Потроху вливайте воду в центр, поступово збираючи борошно від країв до центру – це зручно робити за допомогою виделки. Потім руками вимісіть круте еластичне тісто. Готове тісто загорніть у пакет або харчову плівку і залиште «відпочивати» на 1 годину.
- Приготуйте фарш. М’ясо яловичини дрібно порубайте за допомогою ножа. У глибокій тарілці змішайте рубану яловичину, цибулю, подрібнену зелень, сіль, хмелі-сунелі та перець. Добре перемішайте фарш і невеликими порціями влийте до нього воду, перемішуючи після кожного додавання води. Фарш має вийти досить рідким, за консистенцією як сметана.
- Зліпіть хінкалі. Тісто наріжте на 2-3 шматки. По черзі розкачайте кожен шматок на столі, присипаному борошном, і за допомогою піали виріжте однакові кола діаметром приблизно 12-15 см і товщиною близько 2 мм. У центр кожного кола викладіть 1 ст. л. фаршу і заліпіть хінкалі, збираючи краї тіста складочками в центр. Останню складку загорніть навколо інших, з’єднавши з першою, злегка закрутіть хвостик проти годинникової стрілки і верх хвостика відріжте ножем.
- Зваріть хінкалі. У глибокій каструлі закип’ятіть і посоліть воду. Викладіть в окріп невелику кількість хінкалі та перемішайте, щоб вони не прилипли до дна. Варіть хінкалі близько 15 хвилин і вийміть за допомогою шумівки.
- Подавайте готові хінкалі до столу гарячими, виклавши їх на велику плоску тарілку і посипавши чорним меленим перцем. Можна подати разом із ними улюблену свіжу зелень та овочі – наприклад, зелену цибулю, помідори й огірки.
Примітки та поради
- Для приготування смачних хінкалі важливо використовувати якісну воду. Найкраще підходить м’яка бутильована вода, оскільки в ній міститься менше домішок і шкідливих речовин. Якщо використовуєте звичайну воду, то її необхідно попередньо відфільтрувати та прокип’ятити.
- Порада до кроку №2: тісто для хінкалі вимагає тривалого і ретельного вимішування. Щоб легше було його вимішувати, періодично розрізайте його навпіл і вивертайте назовні більш вологим внутрішнім боком.
- Порада до кроку №3: фарш для хінкалі традиційно рубають за допомогою ножа. Щоб легше було це зробити, попередньо відправте м’ясо до морозилки на 20-30 хвилин, щоб воно трохи підмерзло. Проте, якщо є потреба заощадити час і сили, то можна приготувати його за допомогою м’ясорубки, вибравши найбільшу решітку.
- Порада до кроку №4: щоб було легше зліпити хінкалі правильно (особливо вперше), накиньте кружечок із тіста на невелику піалу або неглибокий кухоль, а вже потім викладайте начинку і заліплюйте краї.
- Порада до кроку №5: перемішувати хінкалі в каструлі краще не залізною ложкою, а дерев’яною лопаткою, щоб не пошкодити ніжне тонке тісто.