5 причин пити каву щодня: що відповісти противникам кофеїну

image

Найпопулярнішим напоєм у світі є вода, але кава впевнено посідає друге місце. Щодня люди по всьому світу випивають понад мільярд чашок кави: хтось насолоджується еспресо, хтось віддає перевагу кавовим коктейлям, а хтось бореться з недосипом, випиваючи чашку за чашкою. Мало хто знає, що кава – це не просто напій, що заряджає енергією. Регулярне його вживання приносить користь як фізичного, так і ментального здоров’я. Давайте розберемося, у чому полягають корисні властивості кави і кому слід обмежити її споживання.

Захищає від діабету

Діабет 2 типу є одним з найпоширеніших захворювань, і кількість пацієнтів із цим діагнозом постійно зростає. Основна причина цього — наш сучасний спосіб життя: нестача фізичної активності та надмірне споживання нездорової їжі, що призводить до збільшення ваги, яка є головним фактором ризику для розвитку цього типу діабету.

При діабеті 2 типу інсулін функціонує неправильно, що викликає підвищення рівня цукру в крові. Це, у свою чергу, призводить до різних ускладнень у пацієнтів, таких як проблеми із серцево-судинною системою, нирками та зором.

Дослідження показали, що любителі кави рідше страждають на діабет 2 типу в порівнянні з тими, хто не п’є кави. Було встановлено, що лише одна чашка кави на день знижує ризик розвитку захворювання на 7%, а дві-три чашки забезпечують ще кращий захист від діабету.

Знижує ризик розвитку деменції

Найбільш поширеною формою деменції є хвороба Альцгеймера. Вона включає не тільки проблеми з пам’яттю, а й безліч інших порушень:

  • складнощі з виконанням звичних завдань;
  • зміни настрою;
  • проблеми з мовою, розпізнаванням осіб та мови, спілкуванням.

Здебільшого хвороба вражає людей віком понад 65 років. На даний момент лікування хвороби Альцгеймера не розроблено.
Споживання кави може бути одним із можливих способів профілактики цього захворювання. У людей, які щодня випивають 3-5 чашок кави, ризик розвитку Альцгеймера у похилому віці знижений на 65%.

Робить людину щасливішою

Депресія серйозно впливає на життя, забираючи енергію, заважаючи роботі та нормальному сну, а також викликаючи постійну втому. Впоратися з нею без допомоги фахівця та ліків не завжди можливо. Кава може бути корисною в цьому випадку: дослідження показують, що вживання 4 чашок на день може знизити ризик депресії на 20%. Цей позитивний ефект пов’язують із кофеїном та іншими компонентами напою, які відсутні в інших продуктах, таких, наприклад, як чай. Проте варто пам’ятати, що кава не є універсальним засобом для всіх. Занадто велике споживання кофеїну – понад 1000 мг на день, що відповідає приблизно 10 чашкам капучіно – може спричинити тривожність, порушити сон та призвести до тахікардії. Незважаючи на це, кофеїн та антиоксиданти, що містяться в каві, можуть мати позитивний вплив на здоров’я і навіть продовжити життя, знизивши ризик розвитку деяких захворювань.

Допомагає худнути

Кофеїн, що є основним компонентом кави та багатьох жироспалюючих добавок, може сприяти зниженню ваги, як показують результати деяких наукових досліджень. Він здатний прискорювати метаболізм, що призводить до більш швидкого та ефективного витрачання жирових запасів. Однак, для тих, хто часто п’є каву, схуднення може бути складнішим, оскільки їхній організм менше реагує на його вплив.

Допомагає уникнути розвитку інсульту

Противники кави стверджують, що краще уникати цього напою, оскільки він може підвищувати артеріальний тиск. Однак, це залежить від індивідуальних особливостей. Чашка кави може підняти тиск на 3-4 пункти, але в більшості випадків такі зміни не мають значного впливу на самопочуття. Більше того, тим, хто п’є каву щодня, не варто перейматися – у них кофеїн перестає підвищувати тиск. Твердження, що кава збільшує ризик серцево-судинних захворювань, не має достатніх наукових доказів. Навпаки, дослідження показують, що у любителів кави хвороби серця розвиваються рідше, а ймовірність інсульту знижується на 20%.