Хау ту

Як не можна розморожувати продукти, як це робити правильно

Завдяки морозильній камері, зберігати врожай можна кілька місяців, подовжувати термін придатності м’яса і запасати готову їжу на тиждень або навіть місяць. Хоча процес заморозки досить простий і зрозумілий, розморожування часто викликає труднощі. The Spicy Spice розповість, як не варто розморожувати продукти, щоб зберегти їхню текстуру та смак, і поділиться правильними методами розморожування.

image

Чому не можна в духовці

Розморожування продуктів харчування в сучасних духових шафах здійснюється за низької температури (близько 30 градусів) з постійною циркуляцією повітря. Це поєднання тепла і часу створює небезпечні умови: за кілька годин, поки їжа перебуває в печі, бактерії встигають не тільки вийти з анабіозу, а й активно розмножуватися. Підвищення температури скоротило б час розморожування, але це може пошкодити текстуру м’яса чи риби, почавши процес їхнього приготування.

image

Чому не можна за кімнатної температури

Багато людей вважають за краще розморожувати їжу за кімнатної температури, просто залишаючи її на столі або в раковині. Цей спосіб мінімізує тепловий вплив порівняно з використанням гарячої води або духовки, що є позитивним моментом. Однак, такий процес займає багато часу і відбувається нерівномірно. У результаті, коли внутрішня частина продукту ще заморожена, зовнішня вже стає сприятливим середовищем для розмноження патогенних мікроорганізмів. Що довше їжа залишається на столі, то більше бактерій у ній утворюється.

image

Чому не можна в гарячій воді

Розморожування заморожених продуктів у гарячій воді може не тільки зіпсувати їхню текстуру та смак, а й зробити їжу небезпечною для здоров’я. У теплому, вологому середовищі активно розмножуються бактерії, що збільшує ризик харчового отруєння під час розморожування м’яса, риби та овочів. Навіть розморожування під холодною проточною водою не розв’язує проблему, оскільки вимиваються корисні речовини, а на рибі з’являється неприємний слиз.

image

Чому краще розморожувати в холодильнику

За температури до 4 градусів у холодильнику патогенні мікроорганізми, якщо й починають активність, то вона залишається доволі низькою. Єдиним значним недоліком цього методу є час: розморожування займає від 8 до 12 годин, тож потрібно заздалегідь підготувати інгредієнти для майбутньої страви, як мінімум, за ніч. Однак, після розморожування продукти можна вживати не одразу: у вас буде ще кілька днів у запасі.

image

У яких випадках можна в мікрохвильовій печі

Незважаючи на наявність режиму розморожування у всіх сучасних мікрохвильових печах, його використання не завжди рекомендується. Мікрохвильовка найефективніше розморожує невеликі шматки м’яса і птиці, оскільки вони встигають відтанути до початку приготування. Однак, рибу і морепродукти краще не розморожувати в мікрохвильовій печі, навіть на найнижчій температурі, щоб не пошкодити їхню текстуру. Для розморожування овочів, ягід і фруктів також варто вибрати інший метод, оскільки нагрівання в мікрохвильовці призводить до втрати їхніх корисних речовин.

Які продукти не потрібно розморожувати

Не всі продукти потребують попереднього розморожування перед приготуванням. Переважно це необхідно для м’яса, птиці, риби та морепродуктів. Овочі, фрукти і ягоди рекомендується використовувати прямо з морозильника, щоб зберегти в них більше корисних речовин. Це правило також стосується напівфабрикатів: млинці, сирники, фрикадельки, голубці та інші заготовки можна відразу готувати, не розморожуючи.

Це цікаво

Back to top button