У новому дослідженні фахівці пояснили, чому люди, які палять, набирають вагу після відмови від шкідливої звички. Дослідження, проведене благодійною організацією Nuffield Health, охопило 83 000 дорослих британців, з яких 6454 намагалися кинути палити, побоюючись при цьому набрати зайву вагу.
З’ясувалося, що у людей, які палять, вага та індекс маси тіла нижчі, ніж у тих, хто не палить. Вчені пояснили це тим, що куріння часто використовується для контролю апетиту, оскільки нікотин пригнічує його.
Під час експерименту було встановлено, що курці з’їдають менше їжі, удвічі частіше пропускають прийоми їжі, і на 50% частіше витримують інтервали голоду понад три години, порівняно з тими, хто не палить. Курці на 35% рідше перекушують.
Курці на 8-13% рідше їдять солодке між прийомами їжі та на десерт, але на 8% частіше віддають перевагу смаженій їжі, на 70% частіше додають до страв сіль і на 36% більше вживають напої з цукром. Ці взаємозв’язки особливо яскраво проявляються у літніх людей.
Також було відзначено, що зв’язок між курінням і схильністю додавати сіль і цукор у їжу був сильнішим у чоловіків, що вказує на вищу сприйнятливість до нездорових харчових звичок серед курців чоловічої статі.
“Страх набрати вагу є однією з основних причин, через яку курці не наважуються кинути палити або зазнають невдачі під час спроб відмовитися від сигарет. Куріння тісно пов’язане зі звичками в харчуванні та смаковими вподобаннями, і, справді, курці, як правило, їдять менше. Це пояснює, чому люди, які кинули курити, часто набирають вагу” – доктор Скотт Вілліс з Університету Лафборо.
Науковці визнають зв’язок між курінням і стилем харчування, проте вони вважають, що не менш важливими факторами, що впливають на здоров’я і вагу людини, є її психоемоційний стан, рівень фізичної активності та вік.