Вчені виявили продукти, здатні збільшити тривалість життя на 5 років

Omega 3 Isometric Background

Дослідники з університету Тафтса в Бостоні та університету Су-Фолс у Південній Дакоті спільно з ученими з Іспанії та Канади провели дослідження, присвячене впливу дієти на тривалість життя. Вони виділили певні продукти, які, на їхню думку, можуть значно поліпшити здоров’я і продовжити життя.

Науковці проаналізували дані 2240 осіб, старших за 65 років, які проживають у Массачусетсі, протягом 11 років з 1971 року. Результати дослідження показали, що люди з підвищеним рівнем жирних кислот омега-3 в крові, як правило, живуть на п’ять років довше порівняно з тими, у кого ці кислоти відсутні.

Автори дослідження підкреслили важливість своєї роботи, підтверджуючи, що навіть невеликі зміни в дієті можуть мати сильний вплив на здоров’я. Вони рекомендують включати в раціон продукти, багаті жирними кислотами омега-3, такі як лосось, насіння льону, чіа, палтус, тунець і макрель.

Нутриціолог Кім Роуз-Франсес доповнила дослідження, зазначивши, що жирні кислоти сприяють зменшенню запальних процесів в організмі, які є потенційною причиною хронічних захворювань. Інші дослідження також вказують на зв’язок між вживанням жирних кислот омега-3 і зниженням ризику захворювань серцево-судинної системи, а також ефективністю цієї дієти в боротьбі з мігренню та головним болем. Раніше вже зазначалося, що омега-3 може бути корисною для тих, хто прагне схуднути, оскільки ці кислоти регулюють апетит, сприяють спалюванню жиру і прискорюють процес схуднення.