Хау ту

Як правильно їдять ківі: секрети сервірування та смакових поєднань

Ківі за смаком нагадує суміш полуниці, ананаса і аґрусу та містить безліч вітамінів і мінералів. Щоб насолодитися стиглим і солодким плодом, важливо вміти правильно його вибирати. Ми розповімо, як швидко і легко очистити ківі від шкірки, а також запропонуємо варіанти поєднань з іншими продуктами.

Як вибрати і зберігати ківі

Перед покупкою ківі злегка натисніть на плід пальцем, щоб перевірити його стиглість. Стигле ківі не має бути занадто твердим або занадто м’яким. У першому випадку плід буде незрілим і кислим, у другому – перезрілим і неїстівним. Потерши шкірку ківі і виявивши, що ворсинки легко обсипаються, ви можете бути впевнені, що плід стиглий. Зверніть увагу на відсутність вм’ятин, плям або пошкоджень на шкірці. Якщо від ківі є винний запах, це означає, що плід перележав. Після купівлі рекомендується з’їсти ківі в найближчі кілька днів, оскільки свіжі плоди зберігаються при кімнатній температурі не більше 10 днів. Зберігання в холодильнику не рекомендується, оскільки плоди втрачають смак.

Порада: якщо ви купили тверді плоди, залиште їх на кілька днів у темному, сухому і теплому місці, наприклад, у шафі в паперовому пакеті.

Як їсти

Зазвичай перед вживанням ківі його очищають від шкірки, але робити цього не слід: у шкірці тропічної ягоди міститься на 50% більше клітковини, на 32% більше вітамінів і на 34% більше фолієвої кислоти порівняно з м’якоттю. Ретельно промийте плід під проточною водою, щоб видалити залишки сільськогосподарських пестицидів. Можна також використовувати спеціальні засоби для миття фруктів і овочів. Якщо вас турбують ворсинки, протріть шкірку паперовим рушником або щіткою для фруктів. Шкірка ківі за своєю текстурою нагадує шкірку персика і не викликає дискомфорту під час вживання.

Цікавий факт: у двох ківі міститься більше вітаміну C, ніж у середньому апельсині.

Як їсти ківі без шкірки

Очищений ківі можна нарізати на шматочки та їсти його спеціальною десертною ложкою разом з іншими фруктами, десертами або гарячими стравами. Спробуйте приготувати домашні чіпси з ківі.

Цікавий факт: ківі – це ягода, плід ліани актинідії, родом із Китаю.

Як їсти ківі зі шкіркою

Ківі можна нарізати кружечками, кубиками або часточками. Ця ягода чудово доповнить фруктову тарілку або стане самостійним перекусом. Ківі також можна додати до йогурту, сиру, смузі або фруктового салату, а також приготувати брускети з творожним сиром.

Як почистити ківі

Існує кілька методів очищення плодів від шкірки:

  1. За допомогою гострого ножа або овочечистки – зрізайте шкірку тонкими смужками.
  2. Використовуючи ложку – розріжте плід навпіл і зачерпніть м’якоть якомога ближче до шкірки.
  3. За допомогою окропу – занурте плід у гарячу воду на 30 секунд, потім охолодіть у холодній воді, після чого шкірка легко зніметься руками.

З чим поєднується

У салатах ківі чудово поєднується з іншими тропічними фруктами, такими як апельсини, мандарини та банани. Воно також підходить до гарячих м’ясних страв, наприклад, до курки, індички та шинки. Ківі часто комбінують із морепродуктами та сиром. Крім того, можна приготувати десерти, такі як морозиво з кіі та бананом.

Коли і скільки їсти

Найкращий час для вживання ківі – це перша половина дня. Увечері цю ягоду їсти не рекомендується, оскільки фруктоза в другій половині дня може бути шкідливішою, ніж кориснішою. Добова норма ківі становить не більше одного-двох плодів. Якщо йдеться про сухофрукти, то слід з’їдати не більше 150 грамів на день.

Що можна зробити з ківі?

Придбайте стиглі плоди ківі та використовуйте їх у різноманітних стравах – від десертів до м’ясних страв і гарнірів. Ківі додасть свіжості та приємної кислинки звичним стравам, урізноманітнивши ваше меню.

Це цікаво

Back to top button