Що взяти з собою і як вибрати місце для пікніка

image

У лісових зонах навесні часто діють обмеження на розведення багать, що може створити незручності для любителів шашликів на свіжому повітрі. Ще одне важливе міркування – вживання алкоголю, яке слід враховувати під час вибору місця для пікніка. Пропонуємо розглянути, як правильно підібрати місце для відпочинку на природі та які речі варто взяти з собою, щоб уникнути проблем із законом і насолодитися часом на природі.

Як вибрати місце для пікніка без мангала та багаття

Якщо ви не плануєте готувати м’ясо на відкритому вогні, то організувати пікнік можна майже в будь-якому міському парку чи сквері. Навіть у дворі багатоквартирного будинку, якщо умови дозволяють. Це особливо зручно для сімей з маленькими дітьми, оскільки дітям може бути важко переносити довгі поїздки за місто, а пікнік біля будинку може стати справжньою пригодою.

У деяких скверах в історичних центрах міст можуть діяти додаткові правила. Перевірте, чи дозволено сидіти на газонах. Намагайтеся не обирати місця для пікніка поруч із храмами, пам’ятками військової історії, навіть якщо вони здаються дуже мальовничими. Не рекомендується влаштовувати пікнік на території історичних пам’яток або в особливо охоронюваних природних зонах.

image

Де організувати пікнік із мангалом

У різних міських скверах, парках і на пляжах дедалі частіше можна побачити спеціально обладнані зони для проведення барбекю. Щоб скористатися такими місцями, часто потрібно забронювати їх заздалегідь на певний час. Це можна зробити через сайт або зателефонувавши до адміністрації парку чи скверу. Також популярними стають зони відпочинку з альтанками та мангалами на території житлових комплексів, які можна орендувати в керуючої компанії.

Крім того, є традиційний варіант – готувати шашлики на дачній або садовій ділянці, хоча й тут важливо дотримуватися певних правил безпеки. Наприклад, відкритий вогонь слід розводити на достатній відстані від будівель і лісових масивів, а також передбачити зону очищення від трави та сміття.

image

Як організувати пікнік у лісі

Якщо немає обмежень на розведення багать у лісі, можна організувати пікнік. Необхідно знайти простору галявину, що знаходиться на безпечній відстані від хвойних і листяних дерев (не менше 200 метрів і 30 метрів відповідно). Також бажана наявність поруч водойми для швидкого доступу до води в разі виникнення пожежі.

Для безпеки потрібно виконати низку підготовчих робіт: викопати яму під багаття розміром 30 сантиметрів завглибшки та метр завширшки, а також створити зону очищення в лісі радіусом 10 метрів. Крім того, слід створити мінералізовану смугу завширшки 40 сантиметрів, щоб унеможливити поширення вогню через ґрунт.

image

Коли і де заборонено розводити багаття

 • На торф’яних ґрунтах.
 • При оголошенні протипожежного режиму на території.
 • При погіршенні ситуації з природними пожежами влада може тимчасово заборонити розводити багаття на дачних ділянках.
 • У разі швидкості вітру вище 5 м/с, якщо немає закритої ємності для вогню (бочка, мангал), або після попередження МНС про шторм, що насувається. Якщо швидкість вітру перевищує 10 м/с, то навіть використання закритої ємності заборонено.
 • Під кронами хвойних дерев.
 • У шашличницях, мангалах і бочках, які пошкоджені до такої міри, що вугілля може випасти або вилетіти з них.
image

Де можна влаштувати пікнік з алкоголем

У громадських місцях, таких як сквери, парки, міські сади, а також біля водойм, пляжів і зон відпочинку, вживання алкоголю заборонено. Однак, проведення пікніка з алкогольними напоями допускається на особистій дачній ділянці, за умови дотримання громадського порядку і закону про тишу після 22:00. Також це можливо на території глемпінгів, заміських готелів і баз відпочинку, з урахуванням їхніх внутрішніх правил, які зазвичай передбачають спеціальні зони для барбекю та відпочинку з алкоголем.

image

Що взяти із собою на пікнік

Ось список речей, які варто взяти з собою на природу:

 • Аптечка з основними ліками, антисептиками, пластирами та засобами гігієни.
 • Репеленти від кліщів і комарів для обробки одягу і пледа, а також захисту тварин.
 • Достатня кількість питної води.
 • Плед, мангал і посуд (порада: якщо можливо, використовуйте багаторазовий посуд замість одноразового, це більш екологічно).
 • Заряджені великі пауербанки для зарядки гаджетів і, можливо, портативна колонка для музики. Однак, пам’ятайте, що слухання природи може бути більш приємним і спокійним.
image

Як правильно завершити пікнік

Будь ласка, очистіть усе місце від сміття, загасіть багаття водою або засипте його землею, переконавшись, що ніде не залишилося вугілля, яке тліє. Зібране сміття візьміть із собою і викиньте в найближчому місці для утилізації відходів. Буде добре також розділити пластик для подальшої переробки.

Подумайте про планування програми не тільки для готування, а й для розваги як дорослих, так і дітей. Врахуйте місце для пікніка: фрісбі та м’яч для парку або пляжу, настільні ігри для альтанки або кемпінгу.