Як ідеально приготувати яйця?

Скрембл, омлет, яєчня, пашот і варені

Яйця є чудовим доповненням до будь-якої страви. Є багато способів їх приготування, включаючи скрембл, омлет, яєчню, пашот та варені. Ось інструкція, як ідеально приготувати яйця, навіть тоді, коли ви їх ненароком розіб’єте. 😄

Ось вам деякі лайфхаки!

Скрембл

Scrambled Eggs

Ключ до ідеального скремблу — енергійно й ретельно збити яйця в мисці за допомогою віночка або просто виделки. Збивання не просто змішує білки та жовтки, воно також надає скремблу пишності.

Приправи краще додати перед збиванням.

Збиті яйця краще не залишати надовго у мисці. З них вийде повітря, а разом з ним – пишність.

У цей час ваша сковорода з антипригарним покриттям вже має розігріватися на середньому вогні. Покладіть 1-2 столові ложки вершкового масла та дайте йому покипіти протягом 1-2 хвилин.

Шипіння означає, що у маслі ще є волога.

Вилийте яйця на сковороду та дайте їм постояти на вогні, не перемішуючи, доки краї не почнуть підсмажуватися. Обережно перемішайте яйця за допомогою жаростійкої силіконової лопатки, допоки об’єм не стане трохи меншим.

Скрембл готовий!

Омлет

Omelets

Омлет – це той же, але просто по-іншому приготовлений скрембл. Робимо все те саме: приправляємо яйця, збиваємо, виливаємо на сковороду.

Для приготування краще підходить не сильний, а середній вогонь.

Не треба одразу їх перемішувати. Основна задача полягає у тому, щоб у вас вийшов омлет у вигляді млинців. Коли дно й краї підсмажаться, нахиляйте сковороду по колу так, щоб рідке яйце з середини витекло до країв. Повторюйте ці рухи, допоки омлет не буде готовий. На фінішному етапі, за бажанням, ви можете додати до нього начинку, а потім скласти його навпіл. Потримайте омлет ще одну хвилину на маленькому вогні і подавайте до столу. Саме так прийнято готувати омлет у Франції.

Яєчня

Fried Eggs

Яєчня – це, мабуть, найпростіше, що можна приготувати вдома.

На сковороді на середньому вогні розтопіть вершкове масло або скористайтесь кулінарним спреєм перед нагріванням. Розбийте яйця на сковороду. Посипте сіллю та перцем і смажте приблизно 2 хвилини, поки жовток не стане трохи твердим. Обережно переверніть яйця і знову посипте сіллю та перцем. Смажте ще 1-2 хвилини (довше, якщо вам подобається твердіший жовток). Посипте петрушкою і відразу подавайте.

Пашот

Poached Eggs

Існує декілька варіантів варіння яєць, та цей спосіб є складнішим за інші.

Найкращий та найнадійніший спосіб варити яйця-пашот — робити це без вогню. Наповніть каструлю на 3/4 водою, приправте її сіллю (так, якщо б ви варили макарони) і доведіть до кипіння. Додайте у воду столову ложку білого оцту.

Оцет допомагає білкам в окропі не розтікатися.

Використовуйте для приготування максимально свіжі яйця.

Тим часом розбийте кожне яйце в окрему маленьку миску чи піалу. Коли вода закипить, зніміть з вогню і покрутіть воду ложкою так, щоб у центрі каструлі утворився вир. Тепер обережно вкиньте кожне яйце із миски в центр цього виру. Накрийте каструлю кришкою і залиште на 5 хвилин. Потім за допомогою шумівки обережно витягніть кожне яйце з води та перекладіть його у миску з крижаною водою, щоб зупинити приготування. Зберігати яйця-пашот можна у воді в холодильнику.

Варені

Hard-Cooked Eggs

Почнемо з каструлі з холодною водою, в яку покладемо яйця. Поставте її на вогонь та доведіть воду до кипіння. Вимкніть вогонь, накрийте кришкою і почекайте 4 хвилини, щоб жовток залишався рідким, або 15 хвилин, щоб жовток повністю зварився. Через потрібний час за допомогою шумівки вийміть яйця з води та помістіть їх у миску з крижаною водою на 15 хвилин, щоб зупинити приготування. Витягніть з води і подавайте на стіл.